Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu
Babalar Ve Oğulları Aidiyet / Adem Güneş (Kitap Özeti) Kızıma Adet Dönemini Nasıl Anlatmalıyım? Erken Ergenlik BİZ FARKLIYIZ

14 Ağu 2016

İstanbul Anadolu Buluşmasından Haberler


İSTANBUL ANADOLU BULUŞMASINDAN HABERLER

Müslüman Anneler Anadolu Yakası pikniğini yaptık bu gün.(14 Ağustos )

Piknik heyecanımız whatsap grubuyla başladı. Tanıştık, hadis, ayet, dualar ve zikirler paylaştık, muhabbet ettik, piknik organizasyonumuzu yaptık.

Piknik sabahı Çamlıca Korusu’nda toplandık. Yüzünü görmediğimiz, yazışmalarla tanıştığımız kardeşlerle yüz yüze görüşmenin heyecanı ve mutluluğuyla sarıldık birbirimize. Facebook grubundaki isimlerimiz ve paylaşımlarımızla hatırladık birbirimizi.

Kısa bir kahvaltı faslından sonra muhabbete geçtik. Muhabbetimiz  “Müslümanca Annelik” üzerineydi elbette. Çocukların okul hayatı, şahsiyet eğitimi, dava sahibi olarak yetiştirilme çabaları üzerine çok keyifli ve verimli bir sohbet yaptık.

Biz sorduk Müslüman Anneler cevapladı, hem de hiç sıkılmadan…

“Nasıl bu kadar enerjiksiniz?, Nasıl bu kadar sabırlısınız?, Nasıl başarıyorsunuz?, Hiç mi pes ettiğiniz zamanlar olmuyor?” gibi sorulara verilen yanıtlar tek kaynakta birleşti…Kur’an!

“Kur’an ile bağımızı diri tutunca sabrımızı yeniliyor, şarj oluyoruz” dediler.

“Allah cc. bize bir Nuh aleyhisselam’dan bahsederken yılamayız, duramayız,pes edemeyiz.”

“Firavun zaliminin yanında yetişen bir Musa aleyhisselam’dan bahsederken,  umutsuz olamayız.”

“Ve önümüzde onlarca örnek şahsiyetler varken, ümmetin dirilişi için Selahaddinler, Ömerler beklenirken kendi keyfimize bakamayız!”

Her bir cümlede annelik azmimiz, şevkimiz, umudumuz tazelendi.

‘Yapabilenler var,o halde ben de yapabilirim’ diyerek umutla baktık anneliğimize.

Bu güzel muhabbetin ardından namazlarımızı kıldık ve öğlen çay faslına geçtik.

Maharetli hanımların ellerinden çıkan nefis ikramlar vardı. Herkesin ellerine sağlık.

Tesiste semaver ve tüp yakılmasına izin verilmediği için çayımız azdı :) Her ne kadar çay az olsa da muhabbet bu açığı gayet güzel kapattı :)

Grubumuz epey de renkliydi hani.

Türkiye’de yaşayan Afgan kardeşimiz, Afrika’da yaşayan bir Türk aile, genç yaşta çok çocuklu olan, henüz evlenmemiş olan kardeşler renk kattılar.

İlerleyen saatlerde gruplara ayrıldık. Bir yerde eşler nasıl olmalı sohbeti, diğer tarafta annelik muhabbeti, bir yanda ümmetin halleri…  Ve bu muhabbetlere bol bol gülümsemeler eşlik etti.

Yeni tanışmış bir grup gibi değildik. Sanki çok yakından tanışıyor gibi şakalaştık birbirimizle, sohbet ettik, eğlendik.

Çocuklarımız yakınımızdaki kumlu parkta sabahtan aksama kadar oynadılar. Çocuklara göz kulak olma görevi de babalardaydı. Babaların katkılarına da ayrıca teşekkür etmek gerek.

Gelenekselleşmesini umud ettiğimiz bu güzel organizasyon için  Müslüman Anneler ekibine ve katılan kardeşlere teşekkür ediyoruz. Rabbimiz tekrar buluşmayı nasip etsin.

Ve darısı Avrupa Yakası Emirgan Korusu pikniğine… :)

Ummu Ömer


9 yorum:

 1. Herşey çok güzeldi. Böyle bir buluşmada bizim de nasibimiz varmış çok şükür 💎
  İnsanın motivasyonu artıyor, kendi fikirlerinde bir elin parmaklarından çok insanlar bir arada olabilmek 😊 her zaman olan bişey değil çünkü 😅

  YanıtlayınSil
 2. Neden konyada böyle degildi peki :( bi çok insanla tanışacagimiz umutlariyla gidip kimseyle tanisamadan döndük. Dağınık oturuldu ve muhabbet ortamı oluşmadı malesef..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Pikniğin sonuna kadar kaldınız mı acaba?
   Öğlen namazından sonra mescidde ders ve konuşma yapıldı. Öncesinde ise dediğiniz gibi gruplar dağınıktı. Maalesef biraz da talep o yöndeydi. Yetişemediğimiz bazı kopukluklar bizi de üzdü maalesef. İnşaallah önümüzdeki yıl daha güzel bir organizasyon olmasını umuyoruz. Selametle.

   Sil
  2. Konya pikniğinde sonuna kadar ordaydım.
   Yazarlardan sadece ummu reyhane kardeş ile tanıştım. Başka kimse de yokmuş zaten. Yeni gelen pek çok kimseyi kapıda karşılayıp halini hatırını sordu. Zaten epey kalabalıktı. Başka annelerle tanışıp sohbet imkanı buldum. Eğer kenarda birilerinin sizi davet etmesini beklediyseniz onun için muhabbete girme fırsatı bulamamışsınızdır.
   Kusura bakmayın ama ben eleştirinizi biraz haksız buldum. Ummu reyhane çocuklarıyla ve organizeyle sürekli bir koşturmaca içindeydi. Mesciddeki ders de süperdi bence.
   devamını bekliyoruz inş. selamun aleykum.

   Sil
 3. Emirgan korusundaki buluşma ne zaman olacaktı? Nasipse katılmayı çok istiyorum. Bu tür arkadaşlık ve buluşmalara çok ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz. Organize eden arkadaşlardan Allah razı olsun

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Haftaya pazar günü inş.
   Detayları bu linkten inceleyebilirsiniz. Allah sizden de razı olsun.
   http://www.muslumananneler.net/2016/07/musluman-anneler-bulusuyor.html#.V7G9d02LSUk

   Sil
 4. Avrupa yakasi Emirgan pikniği 28agustosta yapılacak inşaallah. Saat 11de başlayacak. Gelmek.isteyen arkadaşlar Facebook üzerinden.msj atabilir.yada Musluman annelere mail.atabilirler.

  YanıtlayınSil
 5. Whatsapp grubuna dahil olabilir miyiz? Ayrıca ben Denizli'de yaşıyorum, buralarda bu tür buluşmalar oluyor mu? Burda çok yalnızım :(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili kardeşim, WhatsApp Grubu sadece İstanbul organizelerini duyurma amacıyla kurulmuştur. Herhangi bir paylaşım yapılmamaktadır. Müslüman Anneler Face Grubuna üye olup oradan Denizli'de yaşayan kardeşlerimizi sorabilirsiniz. Diğer illerdeki tanışmaları oradan yönlendirmeye çalışıyoruz. Allah yardımcınız olsun. Selametle.

   Sil