Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu
Babalar Ve Oğulları Aidiyet / Adem Güneş (Kitap Özeti) Kızıma Adet Dönemini Nasıl Anlatmalıyım? Erken Ergenlik BİZ FARKLIYIZ

30 Ağu 2016

Avrupa Buluşmasından Notlar


AVRUPA BULUŞMASINDAN NOTLAR

Emirgan, Rabbimizin yeryüzündeki nimetlerinden olan bir yerdir. İnsanoğlunun eliyle dahi bu kadar güzelleşen bu mekân, bizlere Rabbimizin kendi eliyle yarattığı cennetini düşündürür. Emirgan’a bu seferki gidişimiz farklıydı.

"Ben Müslümanım diyenden daha güzel sözlü kim olabilir." (Fussilet Suresi) ayetine iman eden, adı "Müslüman" olan annelerle buluşacaktık. Amacımız hem güzel insanlarla tanışmak hem de ablaların tecrübelerinden faydalanmaktı.

Müslüman annelerin pikniğine Müslüman gençler olarak katıldık. Katılım şartı vardı elbette; Yiyecekler helal malzemeden, helal ev yemekleri olmalıydı. Müslümanöyle başkaları gibi her bulduğunu yiyemezdi. Yemekten sonra pikniğin en güzel yeri, ruhun doyumu ve sevinci olan kelimeler ve tecrübelerdeydi sıra.

Dertli insan aynı anda birkaç işi yapar, çünkü onun yetişmesi gereken bir hayat vardır. Bir yandan imtihanlarımız konuşulurken bir yandan gözler kaçamak bakışlarla parkta oynayan çocuklardaydı. 

Orda bulunan her annenin derdi, çocuklarının yaşı kadardı. Küçük çocukları olan ablamız "Örneklik" dedi. "Çocuklarımız bizim izlerimizi takip eder. Elimizden düşmeyen telefonlarla onları kitap okumaya teşvik edemeyiz. Eylemlerimiz, söylemlerimizden daha etkilidir"dedi.

Bir başka abla "Ergenlik" dedi. "Çoğu zaman bu kelime gençlerin kırıp dökmelerini, aykırılıklarını örtmek için arkasına gizlendiği kavram oluyor. Hâlbuki bu dönemler onlar için arayışın buluş noktası olmalı. Onlarla çatışmak yerine arayışlarında yardımcı olmalıyız. Zor olsa da imtihanımızdır bu" dedi.

"Çocuklarımız için her zaman daha iyisi olsun istedim, bahçeli evde daha güzel yetişirlerdi dedim. Ama daha güzelini bekleyemem. Şeytani güçler her daim çalışırken benim şartlar daha iyi olsun diye beklemeye hakkım yok. Allah’ın bana takdir ettiği nimet ve eksikliklerimle yol almalıyım artık" dedi bir başka ablamız. "Her çocuk özeldir, bu doğru ama her anne de özeldir."

Bizler genç nesiller olarak bizden önce bu yola girmiş ablaları dinlemekten hep zevk aldık. Her tecrübeyi yolumuzu açan bir iz bildik. Her zamanın sıkıntısı değişse de adı hep aynı imtihandır. 

Rabbimiz herkese kaldıracağı yükü yükledi. Annelik imtihanını razı olunmuş bir şekilde geçmek isteyen bu ablalara teşekkür ederiz. Allah razı olsun.Müslüman Genç Kızlar


"Bizler de gayret ve azimleriyle ümmete taze kan olan ve umutlarımızı artıran sevgili kardeşlerimize teşekkür ediyor, kendilerinin bize karşı olan hüsn-ü kabulünü, Rabbimizden onlar için niyaz ediyoruz."

Müslüman Anneler

1 yorum:

  1. S.a Masallah cok guzel bi organizasyon bizde gelmek istedik ama nasip imkan olmadi insallah baska bir sefere bu bulusmalari devam ettirmenz dilegiyle Allah'a emanet olun..

    YanıtlayınSil