Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu
Babalar Ve Oğulları Aidiyet / Adem Güneş (Kitap Özeti) Kızıma Adet Dönemini Nasıl Anlatmalıyım? Erken Ergenlik BİZ FARKLIYIZ

5 Şub 2016

Peçeteden Kardan Adam YapımıPEÇETEDEN KARDAN ADAM YAPIMI 

 Sevgili Anneler, çocuğumuzun el kaslarını geliştirecek, dikkatini artıracak ve mutlu olacağı bir etkinlik yapalım.

Hava şartlarına uygun olarak bir kardan adam yapalım :)

 Malzemeler:

 -A4 kağıt

 -15 adet peçete ve makas

 -Renkli kağıt

 -Turuncu karton

 -Siyah keçe

 -Yapıştırıcı

 -Kalem

 İlk önce peçeteleri şeritler halinde kesiyoruz sonrasında elimize alıp yuvarlıyoruz.


 Tüm peçeteleri bu şekilde yuvarladıktan sonra A4 kağıdımıza kardan adamın başı ve gövdesi için iki daire çiziyoruz ve yuvarladığımız peçeteleri yapıştırıyoruz. 


Sonra renkli kağıdımıza kardan adamın düğmelerini ve sapkasını çizip kesiyoruz. Makas kullanabiliyorsa bu işlemi çocuğumuza yaptırabiliriz. Devamında turuncu kartondan burun çizip kesiyoruz. Beyaz bir kağıda daire çizip içini keçe kalem ile boyuyoruz. (Bu göz kısmı olacak)Şimdi de göz, burun, şapka ve düğmelerini yapıştırıyoruz. Ağız kısmını keçe kalemle peçetelerin üstlerini boyayarak oluşturuyoruz. 

Kardan adamın çevresini kar yağıyor görüntüsünü yapmak için peçeteleri kullanabilirsiniz. (Biz yapay çiçeklerde kullanılan bir dalı parçalayıp yapıştırdık)

Kardan adamımız bitti.

NOT 1: Bu kardan adam etkinliğini 18-24 ay arası çocuklarla ise pamuk kopar yapıştır şeklinde de yapabilirsiniz ya da peçete kopar yapıştır şeklinde de olabilir. Aynı etkinlik stafor parçalattırılarak da yapılabilir.


NOT 2: Peçeteleri yuvarlamaktan çocuğunuz sıkılırsa daha iri şeritler kesmenizi ya da yuvarlamakta zorlanırsa peçeteleri buruşturmasını isteyebilirsiniz.


 Sümeyye Öztürk 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme