Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu
Babalar Ve Oğulları Aidiyet / Adem Güneş (Kitap Özeti) Kızıma Adet Dönemini Nasıl Anlatmalıyım? Erken Ergenlik BİZ FARKLIYIZ

26 Oca 2016

Öykülerle Çoklu Zeka Geliştirme Etkinlikleri

ÖYKÜLERLE ÇOKLU ZEKA GELİŞTİRME ETKİNLİKLERİ

Toplam 8 kitaptan oluşan, ilköğretim 2. ve 3. sınıflara yönelik olarak hazırlanan bu setin amacı çocukların hangi zekâ türüne sahip olduğunu anlamaya yardımcı olmak ve içerdiği uygulamalar sayesinde tüm zekâ türlerinde gelişimlerine katkıda bulunmaktır.

Sekiz öykü kitabı ve bir kılavuz kitaptan oluşan bu dizideki her öykü, Çoklu Zeka türlerinden biriyle ilişkilendirilmiştir. Her öykünün sonundaki  15 etkinlikten 8'i öykünün zeka türüyle, kalan 7'si ise öteki zeka türleriyle ilgilidir. 

Her bir kitabın sonunda bulunan puanlama tabloları ve en sonunda bütün bu puanların toplandığı ana tablo, çocuğun zeka çeşitlerinden hangisi/hangilerine daha yatkın olduğunu belirleme konusunda yardımcı olmaktadır.

İlköğretim 2. ve 3. sınıflar için hazırlanmış olan bu set, aslında çok daha önceden ebeveynlerin elinde bulunmalıdır. 5-6 yaşındaki çocuklar da kitaptaki pek çok etkinliği, anne-baba gözetiminde yapabilirler. 

Çocuğun zeka eğilimi ne kadar erken fark edilirse, yönlendirilmesi de kuşkusuz o kadar erken olacak veya eksiklerinin telafısi de daha mümkün olacaktır. 

Müslüman anneler ekibi olarak, tavsiye etmiş olduğumuz her kitabın öncelikle mutlaka ebeveyn tarafından okunması ve incelenmesi gerektiğini ısrarla vurguluyoruz. Dini, ahlaki veya kültürel olarak aile yaşantımıza uygun olmayan şeyler, ebeveyn tarafından uygun şekilde atlanmalı veya dönüştürülmelidir.

Müslüman Anneler


1 yorum:

 1. Makalelerinizi ilgiyle takip ediyor ve tum annelere tavsiye ediyorum. Elllerinize saglik:)
  Sizden iki ricam olacak:
  1. Hadialerle buyuyorum başlıklı bir makale ile karşılaştım. asagidaki linkten okuyup içeriği degerlendirir misiniz?
  http://www.cocukaile.net/cocuklar-hadislerle-tanissin/
  2.Hatice Dilek Öztürk un Ahir Zaman da Çocuk Yetiştirmek adlı kitabını inceleyip musluman anneler gozunden degerlendirir misiniz?

  YanıtlayınSil