Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu
Babalar Ve Oğulları Aidiyet / Adem Güneş (Kitap Özeti) Kızıma Adet Dönemini Nasıl Anlatmalıyım? Erken Ergenlik BİZ FARKLIYIZ

31 Ağu 2015

Müslüman Anneler Konya BuluşmasıMÜSLÜMAN ANNELER KONYA BULUŞMASI

Selamun Aleykum.

Sevgili Müslüman Anneler!

12 Eylül Cumartesi günü Konya'lı Müslüman Anneler'le buluşacağız inşaallah. Konya'lı kardeşlerimiz ne zamandır talep ediyorlardı. İnşaallah hayırlı bir buluşma olur. 

Herkese açık bir park yada piknik alanı olmaktansa sadece bize ait olan bir mekan tercih edelim hem çocuklarımız hem de biz rahat edelim istedik.

Konya buluşmamıza Konevi Der Sosyal Tesisleri ev sahipliği yapacak inşaallah. Toplu organizasyonların yanı sıra erkek öğrenciler için yurt ve öğrenim yeri olarak kullanılan tesis, buluşacağımız gün sadece bize ait olacak. 

Dernek yöneticilerden Ramazan Sönmez Hoca ile görüşüp "O gün mekanda erkeklerden kimse bulunmaz değil mi?" diye sorduğumuzda, bize; "Merak etmeyin. Erkek sinek bile olmaz. Birkaç atımız var ama onlar da dişi" cevabını verdi :) 

Bu arada yemek tekliflerini reddedip sadece çay ikramlarını kabul ettik. İstanbul'da yaptığımız usulü orada da aynen yapacağız inşaallah.

Her kardeşimiz öğlen çayı için yanında bir çeşit yiyecek getirecek. Bohçalarımızı açıp azık karıştıracağız. 

Yiyecek organizesini mail adresinden takip edemeyeceğiz. Herkes gönlüne göre takılacak. Konya'da katılım fazla olacağı için tek tek yiyecek paylaştırmak bizim açımızdan epey zor olur. İmkanı olan kardeşlerimiz fazla değil tek çeşit bir şey getirsinler, imkanı olmayan, yetiştiremeyen kardeşlerimiz de soframıza buyursunlar..

Yiyeceklerde dikkat edilecek hususları ise tekrar hatırlatalım:

1-Yiyeceklerimizde hiçbir şekilde margarin kullanılmayacak.

2- Krem şanti vs. gibi paket kremalar kullanılmayacak.

3- Asitli hiçbir içecek getirilmeyecek. (Kola, gazoz vs.) Meyve suyu helal sertifikalı olacak.

4- Pastahane ürünleri olmayacak, hepsi kendi mutfağımızdan, helal gıdalarımızdan yapılacak.

Çamlıca pikniğimize katılan Suriye'li misafirlerimizden biri, pek çok çeşitten oluşan sofraya bakıp; "Şimdi burada şüpheli hiçbir şey yok, öyle mi? Nasıl yapabildiniz bunu? Asitli içecekler de gelmemiş?" diyerek şaşkınlığını belirtti.

Müslümanlar "helal gıdayı" birazcık ciddiye alırlarsa, toplu organizelerde bile "olmaz" diye hiçbir şey yok. Gayet de güzel başarılıyor. O gün çocuklara dağıtılan meyve suları, çikolatalar, şekerler hepsi "helal sertifikalı" ürünlerdi. Bunları sadece ekip olarak biz getirmedik. Bu konuda hassasiyetimizi bilen misafirlerimiz de aynı şekilde davrandılar. Allah hepsinden razı olsun. 

Programımız: saat 11.00 ila 18.00 arası olacaktır. 

Binanın sadece mescid ve lavabolarını kullanacağız. Çay ve sohbet bahçedeki kamelyalarda olacak. Böylece bahçede oynayan çocuklarımızla da yakından ilgilenme imkanımız olacak inşaallah.. Çocuklar için oyun oynayacak alanlar mevcut, yine top-ip gibi oyuncaklar getirmeyi unutmayalım inşaallah. Gönlü genç anneler de oyun oynayabilir :) 

Rabbimizden hayır üzere bir buluşma olmasını niyaz ediyoruz. Müslümanca çocuk yetiştirmenin git gide daha da zorlaştığı şu dönemlerde, inşaallah birbirimize güç ve destek oluruz. 

Eski dostlukları pekiştirip yeni kardeşliklere adım atarız. Tecrübeli annelerimizden güzel nasihatler dinleriz. 

Belki hiç konuşmasa, bir kenarda dursa bile o güzel annelerin hallerinden hal alırız. Çünkü aslolan kalabalık laflar etmek, gürültü çıkarmak, yaygara yapmak değil, samimi olmak, "olduğumuz kadar" olmaktır..

Ve gönlü güzelliklere açık olana, Müslümanların buluşmasında mutlaka hayır ve bereket  vardır..

İnşaallah hayırlarla, hayırlarda buluşuruz.

Selametle..

Müslüman Anneler


ADRES:

Karahüyük Mah. Hatıp Cad. No: 119
Meram / KONYA
5 yorum:

 1. Rabbim konyada bulusmayi nasip eder ins.çok istiyorum.

  YanıtlayınSil
 2. Ümmü yasir Yahya
  Selamun Aleykum aranızda bulunmayı çok isterdim hatta Gaziantep den kalkıp gelir aranıza katılırdım! Yalnız inşallah son anda bir engel çıkmazsa sizin buluşmanızın ertesi günü hacca yolculuğumuz olacak nasibse!
  Rabbim buluşmanızı da anneliğinizi de bereketli kılsın bizi de aranızda sayın😊😊😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aleykum selam kardeşim, Allah sizin de yolculuğunuzu mübarek eylesin.. Bizleri dualarınızda unutmayın. Selametle..

   Sil
  2. Aleykum selam kardeşim, Allah sizin de yolculuğunuzu mübarek eylesin.. Bizleri dualarınızda unutmayın. Selametle..

   Sil
 3. Kısmet olmuyor bir türlü, 22 ağustosta ben konyadaydim, siz istanbulda buluştunuz, şimdi ben istanbuldayim, siz konyada buluşma ayarlıyorsunuz, ne diyeyim nasip değilmiş demek ki... inşallah bir dahakine... selametle...

  YanıtlayınSil