Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu
Babalar Ve Oğulları Aidiyet / Adem Güneş (Kitap Özeti) Kızıma Adet Dönemini Nasıl Anlatmalıyım? Erken Ergenlik BİZ FARKLIYIZ

20 Tem 2015

Çocuk Eğitiminde Zayıflık Her Şeydir (Hediye Kitap Kampanyası)

Kitabın Adı: Çocuk Eğitiminde Zayıflık Her Şeydir    
Yazarı: Ummu Reyhane
Yayınevi: Mearic Kitap               
Sayfa Sayısı: 274
Yayın Tarihi: Temmuz 2015


“Bu hikaye çok uzun çocuğum
Bu karmaşa hiç bitmeyecek sanki
Sanki hiç geçmeyecek kalbimizdeki katılık
Hiç yumuşamayacak o sert gücümüz
Ve o gücün, katılığın, sertliğin içinde
Hiç ulaşamayacağız senin tazeliğine…”ÖNSÖZ'den

Selamların en güzeli ile..

"Şehrin defterini tutmaya talip şâir" değilim ben..

Bir döneme ışık tutmak, bir dönemin "anne-babalık ve çocukluk" hikayelerini yazmak iddiasında da değilim..

"Nasıl mükemmel anne-baba olunur?"

"Mükemmel çocuk nasıl yetiştirilir?" sorularına da cevap aramıyorum..

"Güç, iktidar, yenilmezlik, yanılmazlık, pes etmezlik" ilkeleriyle unuttuğumuz "âcizliğimizi, güçsüzlüğümüzü, zayıflığımızı, naifliğimizi, o secde halimizi" bir nebze de olsa hatırlayabilme/hatırlatabilme umuduyla kaleme aldım bu yazıları..

Seksenli yılların son demlerine yetişmişti çocukluğumuz.. İslamî hassasiyetleri dert edinen anne-babalarımız vardı bizim.. En büyük gayretleri; "asr-ı saadet modelinde" çocuk yetiştirmekti... Gün geldi, çevreleri tarafından en acımasız eleştirilere muhatap oldular. Gün geldi, "cahil, geri kalmış" damgası yediler. Fakat "kınayıcının kınamasına aldırmaksızın" hak bildikleri yolda ilerlemeye devam ettiler. Bizi de bu bilinç ve şuurla anne-babalık serüvenlerimize yolcu ettiler..

Şimdilerde sahnenin yeni figüranları olan bizler, aynı sıkıntılarla ve kat kat daha fazlasıyla karşı karşıyayız. İnsanların sözleri, eleştirileri bir yana, yaşadığımız bu teknoloji çağında, medyanın türlü türlü çirkin saldırılarına maruz kalıyor çocuklarımız. "Korumaya" sorumlu olduklarımızın, elimizden kayıp gitmesi korkusuyla daha bir sarılıyoruz geçmişimize..

Ve ne olursa olsun "oraları" yani o asr-ı saadet taraflarını ve onların izinden gidenlerin o samimi çabalarını unutmamaya azmediyoruz.

Bu çağın imkânlarını reddetmeden, "oraları" yaşamanın gayretine düşüyoruz. Ellerimizi, dillerimizi ve yüreklerimizi her daim duâda tutması için O'na niyâzda bulunuyoruz.

“Siz hala oralarda mısınız?" diyerek meselemizi basite indirgemeye çalışan, “oraları” artık geçmemiz gerektiği konusunda bize engin tecrübelerinden demetler sunan o mâlum şahıslara ise; “Evet, biz hala buralardayız? Peki siz neredesiniz?” sorusunu sormak istiyoruz..

Ve umutları tükenmeye yüz tutmuş kardeşlerimize "Yalnız değilsiniz!" diyerek zayıf ellerimizi birleştirip yeniden belimizi doğrultmak istiyoruz..Hediye Kitap Kampanyasına Katılmak İçin:


Facebook Adresimiz: www.facebook.com/muslumananne
Twitter Adresimiz: www.twitter.com/muslumananne

*İki hesaptan da ayrı ayrı değerlendirilecektir.Mearic Kitap
(Müslüman Anneler Hediye Kitap Sponsorudur.) 

3 yorum:

 1. Benim hiç hesabım yok ama katılamayacak mıyım yani Aysegü

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kampanya bir hafta boyunca devam edecek. Eşinizin veya bir yakınınızın hesabından da katılabilirsiniz.

   Sil
 2. Selamün aleyküm. Yalnız olmadığımızı bilmek güzel. Inşallah hep birlikte Asr-ı saadeti yaşarız ve yaşatırız çocuklarımıza .

  YanıtlayınSil