Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu
Babalar Ve Oğulları Aidiyet / Adem Güneş (Kitap Özeti) Kızıma Adet Dönemini Nasıl Anlatmalıyım? Erken Ergenlik BİZ FARKLIYIZ

9 Haz 2015

Biz Buralardayız Bayım Ve Hiçbir Yere Gitmiyoruz!


BİZ BURALARDAYIZ BAYIM VE HİÇBİR YERE GİTMİYORUZ!

Biz buralardan gitmiyoruz bayım,

Ağzınızdan salyalar akıtarak hakaret etmenize, türlü türlü tehditlerle bizi yıldırmak istemenize rağmen buralardayız ve hiçbir yere gitmiyoruz!

Bizim vatanımız ne Hain Suud-i Arabistan'dır, ne de Rafızî İran!..

Kalbimiz Mekke'de, Medine'de, Kudüs'te atsa da savaşımız, kavgamız hep buralarda olacak!.. Buradan bakacağız dünyaya ve tıpkı Ecdadımız gibi -zamanı geldiğinde- buradan hükmedeceğiz bütün cihana!..

Siz bizi hiç bilmiyorsunuz bayım, hiç tanımıyorsunuz bizi..

Sokaklarda endam etmememiz aldatmasın sizi.. Partiliklerde makam/koltuk yarışına girmeyişimiz, ekranlarda görünmeyişimiz, hatta Belediyelerin kapısının önünden dahi geçmeyişimiz.. Sukünet içinde fakat vakur bekleyişimiz..

Görmediniz diye yok saymayınız bizi..

Yok saymayınız, bizden yana kalbinize üşüşen korkuları, endişeleri..

Bizler, sizin hiç bilmediğiniz yerlerdeyiz!.. Yer altlarında kavgalar büyütmekteyiz!

Zalimlere öfke ve kin biriktirmekteyiz!..

Meydanlara er yetiştirmekteyiz!..

Biliriz, bizden korktuğunuzdan daha fazla nesillerimizden korkarsınız!

Onun içindir, daha minicik kızımızın başörtüsüne tahammül edemeyişiniz! Onun içindir, oğlumuzun elindeki Elif-Ba'yı hazmedemeyişiniz!

Fakat bu kadarla sınırlı değil!.. Sandığınızdan ötesi var, hesap edemediğiniz daha nice şeyler var..

Bizler dünyaya çakılıp kalmadık, refah ehliyle karıştırmayınız bizi!

Allah'ın izniyle zorluklara göğüs germeyi bilen ve dünyaya zerre kadar tamah etmeyen bir nesille geliyoruz üzerinize!

Beşiklerini "Yaz ellerine bebeğim, göz bebeğine.. Küfrün kara günlerini yaz belleğine.." ninnileriyle salladığımız çocuklarla geliyoruz üzerinize!

Sizin çocuklarınız öğlene kadar ter kokulu yataklarla pineklerken, sabahın ayazında illa soğuk suyla abdest almak isteyen ve "Mücahidler soğuktan üşümez" diyen kurşun yürekli, çelik bilekli çocuklarla geliyoruz üzerinize!

Sizin çocuklarınız bale yaparken, dans ederken, "En büyük sloganım bu: Daimen ALLAHU EKBER" marşını dilinden düşürmeyen ve bedenini cihada hazırlayan çocuklarla geliyoruz üzerinize!

Sizin çocuklarınız televizyon başında embesil varlıklara dönüşürken, kitapla hınca hınç dolu evlerimizde dakikada bilmem kaç sayfa okuyabilen, geç vakitlere kadar kitabı elinden bırakamayan ilim, irfan, hikmet ve marifetle bezenmiş çocuklarla geliyoruz üzerinize!

Sizin çocuklarınız bilgisayar cafelerde zaman tüketirken, üç kuruşluk zevkler uğruna nefsine kul-köle olurken, iradelerine söz geçiremezken, idealsiz, hedefsiz, başıboş gezerken, Allah'ın izniyle hedefine gözlerini dikmiş gece gündüz düşmana karşı hazırlık yapan çocuklarla geliyoruz üzerinize!

Sizin çocuklarınız savaşı vahşet, şiddeti marifet bellerken, Allah için ölmeyi ve öldürmeyi en yüce sevda bilen çocuklarla geliyoruz üzerinize!

Bilesiniz ki, sizin hayatı sevdiğinizden daha çok ölümü seven bir nesille geliyoruz!

Biz buralardayız bayım ve hiçbir yere gitmiyoruz!

Umarım o gün geldiğinde siz de hiçbir yere gitmeyecek kadar cesur olursunuz!


Ummu Reyhane
Not:
Öfkelerinden kudurmuş bir vaziyette mail ve yorumlar aracılığıyla Müslüman Anneler'e saldıran dinsiz, imansız güruha ithaf olunur.
6 yorum:

 1. Sizlerden güç alarak bizler de arkanızdan geliyoruz...

  YanıtlayınSil
 2. zafer bize verilmiş zaten neyden korkabiliriz ki Allahtan başka

  YanıtlayınSil
 3. As-salāmu ʿAlaykum wa raḥmat Allāh wa barakātuhu, ağzına salık ümmü Reyhane,bugün alhamdulillah Annenle tanışdım,çok sevdim Allahda sevsin,bana seninle iletişime girmeyi tavsiye etti,benim elimden Tutup bırakmayacağını söyledi,vallahi Allah sizden razı olsun,"kelime mealli hadisler" kitabını hediye etti,Allah razı olsun,firdevsle mükafatlandırsın,senle tanışmak çok isterim bi'iznillah'u tealaa
  Allah'ın selamı üzerinize olsun,جزاكم الله خيرا بارك الله فيكم

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aleykum selam ve rahmetullahi ve berakatuh.
   Allah sizden de razı olsun kardeşim. Mail adresimize yazabilirsiniz. Selametle.

   Sil
 4. Allah razı olsun kardeşim. Bugün size bir mail attım lütfen değerlendirip bana cevap verirmisiniz. Bu başlattığınız hareketi sonuna kadar destekliyorum. Selam ve dua ile

  YanıtlayınSil
 5. Selamün aleyküm ümmü reyhane abla. Bu yazı motivasyon kaynağım oldu adeta benim. Dönüp dönüp bir daha bir daha okuyorum. Yüreğinden dökülüp kalemine akan bu duygu seline gıpta etmemek mümkün değil. Rabbim heyecanımızı ve gayretimizi artırsın. Selamün aleyküm.

  YanıtlayınSil