Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu
Babalar Ve Oğulları Aidiyet / Adem Güneş (Kitap Özeti) Kızıma Adet Dönemini Nasıl Anlatmalıyım? Erken Ergenlik BİZ FARKLIYIZ

28 Ara 2014

"Teknoloji Çağında Çocuk Yetiştirmek" İsimli özel forumdan haberler"TEKNOLOJİ ÇAĞINDA ÇOCUK YETİŞTİRMEK" İSİMLİ ÖZEL FORUMDAN HABERLER

Selamun Aleykum..

"Müslüman Anneler"sitesi olarak hazırlamış olduğumuz "Teknoloji Çağında Çocuk Yetiştirmek" adlı özel forumumuz dün (27.12.2014) gerçekleştirildi. 

120 kişinin katıldığı forum, konuşmacıların sunumları ve soru-cevap bölümünden oluşuyordu..

Kucağı bebekli, kah oturan, kah kalkan konuşmacı genç anneler ortama samimiyet ve enerji kattı :) 

Programdan sonra misafirlerimize bir de küçük ikramımız oldu.. Özellikle helal sertifikalı kuru pasta ve meyve suyu servisimiz, misafirlerimiz tarafından takdirle karşılandı.. Gönül rahatlığıyla da yenildi :) 

Evlerimizden getirdiğimiz birer poşet oyuncak, aşağı dairede harman edilerek çocuklar tarafından oynandı.. 

Genç kardeşlerimiz program boyunca gerek çocukların bakımında, gerekse misafirlerin ihtiyaçlarının karşılanması ve ikramların dağıtılmasında büyük bir fedakarlık ve özveri gösterdiler..

Program sonrasında katılımcılar konuşmacılarla ayak üstü sohbete daldı..

"Hepimiz aynı sıkıntılar içindeyiz fakat yalnız değiliz" diyerek, anneler birbirlerine destek verdi..

Yeni dostluklar kuruldu..

Telefon numaraları alındı..

Gelecek programda buluşma sözleri verildi..

Velhasıl her şey güzeldi..

Bize bu program için mekan sağlayan değerli yurt temsilcilerine, emeği geçen bütün kardeşlerimize, konuşmacılarımıza ve katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz..

İnşaallah faydalı bir program olmuştur..

Yeni bir programda tekrar buluşuncaya kadar Allah'a emanet olunuz..

Konuşma dokümanlarını sitemizde bulabilirsiniz..

Görüş, öneri ve eleştirileriniz için yorum veya mail aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz..

Teşekkür ederiz... 


Müslüman Anneler

3 yorum:

 1. islam gariptir28 Aralık 2014 08:11

  Ve aleykum selam .. o ortamda olmayi cok istiyordum ama esim calisiyordu .. emegi gecen herkese tesekkur ediyorum .. guzel bir calisma olmus. Selametle

  YanıtlayınSil
 2. Selamun aleykum,

  Foruma kısıtlı olsa da katılabildim. Sunumların da hepsini tek tek okudum. Programı hazırlayanlardan ve konuşmacılardan Allah razı olsun.

  İki buçuk gibi ayrılmak durumundaydım. Ben ayrılırken 'alternatifler' sunumu henüz bitmemişti. Bu yüzden genele dair bir şey söyleyemeyeceğim, ama; katıldığım kısımla ilgili bir iki yapıcı eleştiride bulunayım. Umarım yanlış anlaşılmam :)

  *Bu tür mevzularda teorik bilgilerden çok konuşmacıların tecrübeleri ya da somut başka örnekler daha etkili oluyor. Muhatap yayılmış örneklerden ziyade dar, bireysel örnekleri daha iyi kıyaslayabiliyor kendi durumuyla. Araştırma sonuçları haber havası estiriyor gibi geliyor bana. Bu anlamda tek tek vaka örnekleriyle sunumları zenginleştirmek hem muhatabı diri tutmak hem de muhatapta bir karşılık bulmak açısından daha iyi olabilirdi.

  *Sunumlar esnasında görsel malzeme kullanmak da dinleyicinin dikkatini diri tutmak açısından etkili bir yöntem ki (arkalarda oturuyordum) eğer doğru gözlemlediysem Ümmü Reyhane'nin sunumu daha dikkatle dinlendi. Bunda konunun içeriği de etkilidir ama diğer sunumlarda da slayt gibi bir ek olsaydı bazı cümleler arada yitip gitmezdi.

  * Oturma düzeninden kaynaklanan bir dikkat dağınıklığı söz konusu gibiydi. Yani konuşmacıların yüzü görülemediğinden uzun süreli bir dikkat mümkün olamadı. Misafirler yerde otursaymış daha isabetli olurmuş.

  * Birinci sunumda konuşmacının Bosna savaşı döneminde yaşadığı gelgitle ilgili büyük oğlunun verdiği cevabı aktarması yanlış anlaşılmaya biraz müsait gibiydi (ben de yanlış anlamış olabilirim). Sitedeki sunumda o kısım yok. Ya o sırada spontane gelişti ya da sonradan metinden çıkarıldı bilemiyorum, ama; sitedeki hali daha sevimli olmuş :)

  * Yoğun araştırmalar yapılması gereken konularda üç-dört çocuklu annelerin -muhtemelen- günlerce çalışarak, cümle sektirmeden sunum yapmaları takdire şayandı. Maşallah. Bir çocuğuyla dünyayla ilişkisini kesenlere örnek olsun :)

  * "Bant tiyatrosu"nu farklı ağızlardan duymak heyecan vericiydi :)

  * Ümmü Reyhane'yi arayan 'anniii' harikaydı :)

  * Bir sonraki :) forum aynı mekanda olacaksa merdivene bir çare bulun ey Müslüman Anneler! Siz sunum yaparken, merdivenin başında sendeleyen minik yavrular bizim yüreğimizi hoplattı :(

  * Forumun fotoğrafları özenle çekilmiş, çözünürlüğü düşürülüp öyle paylaşılmış da gareziniz bana mı acep :) Bir benim yüzüm gözüküyor :( Biz de ucundan kıyısından peçeliyiz be kardeşim :)

  Hayırlı günleriniz olsun, Allah'a emanet

  YanıtlayınSil