Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu
Babalar Ve Oğulları Aidiyet / Adem Güneş (Kitap Özeti) Kızıma Adet Dönemini Nasıl Anlatmalıyım? Erken Ergenlik BİZ FARKLIYIZ

31 Eki 2014

İmrenir Oldu Şahidimiz Melekler


İMRENİR OLDU ŞAHİDİMİZ MELEKLER

Bir harfin bu kadar anlam ifade ettiğini bilmezdim, bir hecenin bu kadar sabır yüklü olduğunu, bir kelimeye nice emekler gizlendiğini ve bir cümlenin dağlar kadar ağır olabileceğini.

Ben seninle öğrendim abc'yi çocuğum! Yeniden öğrendim okumayı seninle. Senin zihnine nakşolan her harfi ben yılların ötesinden çıkarıp koydum dilimin ucuna sen öğrenesin diye. Oysaki ben "elif be te se" derken sabır diyormuşum, azim ve de merhamet. Senin anlamaya çalıştığın vakitlerde beynin, zihnin, zekânın ve daha nice nimetin Allah'ın rahmetinin nişanesi olduğunu fark ediyormuşum ve de.

29 harf kaç ömre sığar içinde sakladığı binlerce kelimeyle birlikte. "A" desem, "Elif" desem, "B" desem yeni konuşmaya başlayan bir bebek gibi her harfin altına bir heyecan gizlesem ve işte gözlerim,  kalbim, ellerim hepsi birden; "Yaratan  Rabbinin adıyla OKU" hakikati gereği okusa yeniden İkra'yı. Gökteki yıldızları alıp birer birer iliştiriversem her öğrendiğim harfe, her okuduğum heceye.

İşte çocuğum ben seninle farkına vardım besmelenin be'sindeki hikmetin. Ve unuttuğum her şeyi hatırlayıverdim birden. 

Sen söyledin ben dinledim, ben söyledim sen dinledin derken uçuşur oldu ev okulumuzun her yanında, yankılanır oldu her duvarında cennetin anahtarı sesler. 

Ve imrenir oldu şahidimiz olan melekler...

Ummu İbrahim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme