Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu
Babalar Ve Oğulları Aidiyet / Adem Güneş (Kitap Özeti) Kızıma Adet Dönemini Nasıl Anlatmalıyım? Erken Ergenlik BİZ FARKLIYIZ

17 Eyl 2014

Beni Neden Dinlemiyorlardı?BENİ NEDEN DİNLEMİYORLARDI?

Ben, kahkahaların ve kavgaların arasında kaybolmuş, sesi duyulmayan, sesi duyulmadıkça daha çok susan, çırpındıkça daha da bastırılan bir benliğim. Ben bir çocuğum.

Hani şu on yıllar öncesinin ayağında naylon ayakkabı, çeşme basında, koyun pesinde, toprak üstünde, abi tekmesinde büyüyen değil, bilim çağında, TV karsısında, bilgisayar ekranında, telefon oyunlarında kendini unutmuş, adaletsiz sevgilerde, miras paylaşımlarında, yabancı olduğunuz değil tam yanı başınızda unutulmuş bir çocuğum!

Çok uğraştım sesimi duyurabilmek için. Bebekken acıktığımda, ağrım olduğunda nasıl ağladıysam, büyüdüğümde de ağladım ben üzülünce.

Annem babam beni çok seviyorlardı biliyordum. Ama neden kardeşimi daha çok öpüyor, onu daha çok kucaklarına alıyorlardı anlayamadım ve ağladım. Ben yeni keşfettiğim oyunu göstermek istiyordum anneme. Ama o hep işten bahsediyordu. Ve ben işleri hiç sevmiyordum. Annemi meşgul eden işleri ben yapayım dedim. Bu kez annem izin vermedi. Anlayamadım ve ağladım. Ve ben ağladıkça huysuz oldu adım, hırçın. Yeni adıyla da agresif...

"Baba oyuncak arabamı tamir edelim mi?" dediğimde babamın göz ucuyla bakıp "Tamam" dedikten sonra dakikalarca telefonda konuşması beni daha çok agresif yaptı.

Ben neydim bu evde? Babam işe gidiyor. Annem hiç oturmuyor, kardeşim emiyor altını kirletiyor...
Ama ben büyümüştüm. Anne-babamın tartışmaları arasında şaşkın şaşkın bakakalsam da, ablamın beni sebepsiz iteklemelerine anlam veremesem de büyümüştüm. Konuşurken çıkan sesim değişik geliyordu galiba onlara. Taklidimi yapıp gülüyorlardı. Komik olan ne vardı ki?...

Oysa ben büyümemiş miydim? Ama kapı koluna elim yetişiyor, lambaları kendim açabiliyordum. Kalem tutabiliyor, yemeğimi dökmeden yiyebiliyordum. Hem büyüdüğümü herkes söylüyordu bana. "Sen artık abi oldun" diyorlardı.


Ama beni neden dinlemiyorlardı!!!

Ummu İbrahim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme