Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu
Babalar Ve Oğulları Aidiyet / Adem Güneş (Kitap Özeti) Kızıma Adet Dönemini Nasıl Anlatmalıyım? Erken Ergenlik BİZ FARKLIYIZ

2 Nis 2014

Bugün Çocuk Olmak İstedim


                                                                  BUGÜN ÇOCUK OLMAK İSTEDİM

Bugün çocuk olmak istedim. 
Yorgunluğumun zirvesinde bir günü daha bitirirken bugün çocuk olmak istedim. 

Yemek yerken üzerime yemek dökmek, 'Acaba lekesi çıkar mı?' derdi taşımadan...Ellerimi yıkarken her yeri ıslatmak, ne zaman kuruyacak diye düşünmeden.
Çocuk olmak; denizde arabalar yüzdürmektir nasıllığına takılmadan.  Her gördüğü yuvarlağı ay dedeye benzetmektir. Koşarken takılıp düşse de ağlamamak, tekrar kalkıp devam etmektir çocuk olmak.Bulutlardan evler, kediler çizmektir gökyüzüne. Köpek sesinden korkmak, kuşlarla konuşmak, uçaklara el sallamaktır en uzaklardan... Topu zıplatırken balonu hoplatırken kahkahalara boğulmaktır sonra. Sineği eline almaya çalışmak alamayınca da feryadı basmaktır.
Ayakkabıyı ters giymekten hoşlanmak, masal kahramanlarını rüyalara taşımak, kardeşine bir vurup bir öpmektir çocuk olmak. 

Yüksekten atlarken uçuyormuş gibi keyif almak, çıplak ayakla gezerken dünyalar onun gibi mutlu olmaktır. Bağıranlara dudak büzmek, hediye edilen oyuncağı kırarken 'Acaba kaç lira verdi?' diye düşünmemektir çocuk olmak. 
'Şu işim yarım kaldı, şuraya geç kaldım, yarın ne yapacağım?' tasası olmadan akşam yatağa yattığında mışıl misil uyumaktır çocuk olmak. 


Babaları hep 'güçlü ve bilen' anneleri hep 'merhametli ve seven' bilmektir çocuk olmak.
Başı dönüp düşene kadar kendi etrafında dönmek,  aynı sesi çıkarmaktan hiç bıkmamaktır. 
Hayalindeki trenlerle yarışmak, 'Annem niye yatıp kalkıyor ki?' diye sormadan namaz kılan annesinin yanında namaz kılmaya çalışmaktır. Okuyamasa da kitap yapraklarını çevirmekten zevk almaktır çocuk olmak.

Ve ben bugün çocuk olmayı istedim. 
Öylesine neşeli öylesine umarsız öylesine sevimli.

                                                                                                                              Ummu İbrahim

1 yorum:

  1. ummu muhammed7 Nisan 2014 07:47

    Yazıyı okuyunca "bugün cocuk olmak" isteyecek herkes.. aynı benim gibi .. yüreğine sağlık kardeşim

    YanıtlayınSil