Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu
Babalar Ve Oğulları Aidiyet / Adem Güneş (Kitap Özeti) Kızıma Adet Dönemini Nasıl Anlatmalıyım? Erken Ergenlik BİZ FARKLIYIZ

6 Mar 2014

Uçurtma Uçurmaya Var Mısın?


     UÇURTMA UÇURMAYA VAR MISIN?

Sen, ey gökyüzünden uzakta, uçurtmalardan habersiz büyüyen çocuk!  
Bunca taş yığını arasında kendini arayan çocuk!
Çiçekler saksılarda, yeşiller bahçelerde buralarda, sana mazot kokusu koklatan bu dünya kelebekleri öldürmekle övünür oldu heyhat! Kuşları ve kuş gibi çırpınan yürekleri.
Sen ölümü bilmezken, oyunlarına silahı soktular senin. Sen ihaneti bilmezken, sanal ateşlerle arkadan vurdular da farkına bile varmadın.
Mavi deyince gökyüzü gelmeliydi aklına, bilmem hangi takımın forması değil. Yeşili cennette, siyahı annenin örtüsünde tanımalıydın her şeyden önce.

Fakat kirli eller uzanıyor biz farkında olmadan benliğine. Ve bir feryat kopuyor sonra kayboluşların ardından.
Kim suçlu bilinmiyor çocuk.  Denizi kirletenler mi yoksa temizlemeyenler mi! Ama en feci son, kıyıya vuran balıkların oluyor. Olan balıklara oluyor anlayacağın. 
Biz son devrin dağınık hayatlı, dağınık akıllı aileleri! Anne baba olmayı beceremediğimizde sorumluluktan kurtulmak için kaçmayı çok iyi başaran bizler! Karşımızda kahkahalar atarak sakız patlatan gençliğin tohumlarını atmak istemiyorsak etrafı bin bir tel örgüyle çevrilmiş bu taptaze fidanları kirletmeyelim kendi kirlerimizle.
Kendi yorgunluklarımızı, kırgınlıklarımızı, kızgınlıklarımızı ve de nefsi her ayıbı püskürtmeyelim çocuklarımızın üzerine.
Toprağın bereketinden mahrum kalıp bataklığa savrulmayalım yüz üstü. 
Kitlesel imha araçlarından önce, vahiysel inşa sürecinde kaybettiklerimizi yeniden kazanarak başlayalım uçurtmalarımızı uçurtmaya.

                                                                                                                                       Ummu İbrahim


1 yorum:

  1. İşte bu yüzden, çocukların öldürülmesinden çok, masumiyetlerinin öldürülmesi korkutuyor beni de..
    Kirlenen bu dünyada, masumiyet de yok edilirse, ne kalır geriye tutunabileceğimiz...

    YanıtlayınSil